Nakupte ještě za 2500 Kč a získejte některou dopravu ZDARMA
uhlíkové oceli AISI 1045
Tanto 短刀 je japonský meč/nůž, který nosil samuraj společně s wakizashi a katanou v takzvaném setu (daišó). Délka ostří by neměla překročit 30,3 cm. Nůž tanto byl navržen pro razantní proražení brnění a ochrany všeho druhu. Tanto ostří je podobné stylu japonských dlouhých (katana) a krátkých (wakizashi) mečů. Tanto nůž má vysokou čepel s plochým broušením, což vede k extrémně silnému průniku a tímto je ideální pro bodnutí do tvrdých materiálů. Tuto „dýku“ mohl nosit pro svou obranu i prostý lid. Katanu, nebo wakizashi směl nosit pouze samuraj. Pokud samuraj musel spáchat rituální seppuku, použil krátkého meče wakizashi, žena pak ve většině případů dýku tanto.
Potřebujete poradit?
Rádi vám pomůžeme s výběrem nebo zodpovíme vaše otázky k produktům! Zavolejte na naši zákaznickou linku +420 601 390 216, která je pro vás k dispozici Po - Pá, 7:30 - 16:00!
Vyrobíme pro Vás meč dle Vašich požadavků
Vyrábíme katany, wakizashi a nože tanto na míru dle přání zákazníka. Doba realizace po zaplacení zálohy 30% se pohybuje v rozmezí 60-90 kalendářních dní.
Souhlasím se zpracováním osobních údajů.Podle zákona o ochraně osobních údajů je nutné udělit Souhlas se zpracováním osobních údajů. Požadované údaje zpracováváme konkrétně za účelem zasílání odpovědi na váš email. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět, a to například zasláním e-mailu nebo dopisu na kontaktní údaje společnosti.
Odeslat dotaz