Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.
{if $_config.language_code == "cs" || $_config.language_code == "sk"}{/if}{if $_config.language_code == "it"}{/if}{if $_config.language_code == "en"}{/if}

Jak si vybrat plynovku?

NEŽ SI VYBERETE VHODNOU VOLNĚ PRODEJNOU ZBRAŇ PRO VAŠI OBRANU, PŘEČTĚTE SI TYTO ŘÁDKY

Možnosti použití signálních plynových zbraní, kterým také říkáme PLYNOVKY:

- Ke startovacím účelům neboť právě startovacím výstřelem začíná každé sportovní klání. Na Olympijských hrách, Mistrovství světa či při národních sportovních soutěžích.

- Plynovky jsou vhodné také s signálním účelům. Ať již jste vysoko v horách nebo na širém moři, signální zbraň – plynovka – Vám vždy může zachránit život. Optický i akustický signál vyslaný v případě nouze zachránil v minulosti již mnoho lidských životů.

- Plynovky jsou určeny k sebeobraně. V případě obrany Vám mohou plynovky zachránit život. Extrémně silný třesk a dráždivá účinná látka – to vše zažene útočníka na útěk.

- Plynovky jsou výborným prostředkem k odpalování efektních pyrotechnických výrobků. Právě plynovky jsou tou nejlepší odpalovací rampou pro signální světlice s ohňostrojovými efekty. Výsledkem jsou dojemné různobarevné obrazy na nebi. Plynovky se k tomuto účelu používají nejčastěji u příležitosti přivítání Nového roku ale také při jiných slavnostních příležitostech.

- PLYNOVKY JSOU V ČESKÉ REPUBLICE I VE SLOVENSKÉ REPUBLICE VOLNĚ PRODEJNÉ OBČANŮM STARŠÍM 18 LET !!!

Charakteristika signálního plynového (plynovky) revolveru:

- U revolveru nabíjíme náboje do nábojových komor válce. Po zaklapnutí válce je revolver nabitý a připravený ke střelbě.

- Z revolveru můžete střílet dvěma způsoby: a) v režimu DA (Double Action) nebo v režimu SA (Single Action). DA znamená dvojčinný spoušťový mechanismus a SA znamená jednočinný spoušťový mechanismus.

- DA znamená, že pouhým stiskem spouště dojde k výstřelu. Při zmáčknutí spouště dochází k napnutí kohoutu, zároveň se o jednu komoru pootočí válec a kohout se opět uvolní. Takto má dvojčinný režim DA podstatně větší tah a delší dráhu spouště než jednočinný režim SA. Hlavní výhodou DA režimu je mnohem rychlejší sled střelby. Nevýhodou je menší přesnost než u systému SA.

- V režimu SA (systém napínání kohoutu) napínáme kohout ručně – manuálně. Přitom se posune válec o jednu komoru dál. Při zmáčknutí přednapnuté spouště výjde výstřel. Jednočinný režim SA vykazuje menší tah při kratší dráze spouště.

- Kohout udeří na úderník, který se trefí do zápalky na náboji a zapálí ji. Vyhořením prachové náplně vzniká směs plynu, která unikne pod vysokým tlakem z ústí hlavně. To je současně doprovázené hlasitým třeskem. U plynových a pepřových nábojů se zároveň uvolňuje obranná účinná látka.

- Po odpálení všech nábojů můžete válec rukou vyklopit z těla revolveru. Vystřílené prázdné nábojnice odstraníte z válce tlakem na osu válce s vyhazovací hvězdičkou.

Charakteristika signální plynové (plynovky) pistole:

- Nejdříve nabijet do zásobníku náboje. Po vložení nabitého zásobníku do pistole natáhne střelec závěr do nejzadnější polohy a volně ho vypustí zpět do polohy původní. Při tomto zpětném pohybu závěru je současně zaveden jeden náboj ze zásobníku do nábojové komory. Nyní je pistole nabita připravena ke střelbě.

- Z pistole můžeme střílet dvěma způsoby: a) v režimu DA (Double-Action) nebo v režimu SA (Single Action).

- V režimu DA dochází stisknutím spouště k napnutí kohoutu a k jeho opětovnému uvolnění. Takto má režim DA mnohem vyšší tah spouště a delší dráhu spouště než režim SA. Při každém dalším výstřelu z pistole s režimem DA zajistí samonabíjecí funkce pistole automatické napnutí kohoutu. Při režimu SA je kohout napnut a opětovně uvolněn. Režim SA vykazuje menší tah při kratší dráze spouště. V procesu zapalování udeří kohout do úderníku pistole. Tím zasáhne úderník zápalku náboje a ta se zapálí. Vyhořením prachové náplně v náboji vzniká směs plynu, který se pod vysokým tlakem uvolňuje z ústí hlavně. To je současně doprovázeno hlasitým třeskem. Při použití plynových a pepřových nábojů se zároveň uvolňuje účinná obranná látka.

- Vzniklým velkým tlakem plynu se kromě toho posune závěr pistole do zadní polohy. Při tomto pohybu dochází k vysunutí prázdné nábojnice z nábojové komory a nakonec k jejímu vyhození z vyhazovacího okna pistole. Tlakem stlačené uzavírací pružiny klouže závěr pistole opět dopředu a zavádí další náboj ze zásobníku do nábojové komory. Pistole je opět natažena, nabita a připravena ke střelbě.

VÝHODY A NEVÝHODY PISTOLE OPROTI REVOLVERU:

- Výhody pistole: větší rychlost střelby, rychlejší nabíjení, menší šířka, většinou větší kapacita zásobníku, menší zpětný ráz a zdvih.

- Nevýhody pistole: složitější opravování poruch v průběhu střelby, teoretická menší spolehlivost (vzhledem ke složitějšímu mechanismu pistole).

MenuX

InformaceX