Přihlášení
Uživatel:
Heslo:

E-mailový zpravodaj
 
 

Informace o novinkách a akcích na Váš e-mail.

Plynová pistole je vhodným a účinným prostředkem pro sebeobranu (03.02.2015)

Při mém mnoholetém působení ve vedení české zbrojařské společnosti jsem se setkal s různými názory na vhodnost použití plynové pistole pro účely sebeobrany. Před zhruba dvaceti léty byla u nás schválena novela Zákona o zbraních a střelivu, která kromě jiného umožňuje občanům starším 18 let používat pro sebeobranu plynové pistole, které si mohou kupovat, aniž by vlastnili zbrojní průkaz.

 

Od té doby se vede polemika, jestli jsou pro sebeobranu vhodnější klasické palné zbraně nebo plynové pistole? S ohledem na legislativu doporučuji plynové pistole a to na základě dlouholetých zkušeností a poznatků z praxe. Co mne k tomuto závěru vede?

 

Použijete-li k sebeobraně ostrou palnou zbraň a útočníka zastřelíte nebo mu způsobíte zranění, musíte prokázat oprávněnost Vašeho počínání.

Plynová pistole spolehlivě útočníka na několik minut zneškodní, aniž by mu způsobila trvalou újmu na zdraví. To je zásadní argument, proč jsou plynové pistole  pro sebeobranu vhodnější.

 

Aktuální nabídka na trhu v sortimentu plynové pistole a plynové revolvery je velmi široká. Rovněž výběr střeliva pro plynové pistole se stále rozšiřuje a zkvalitňuje tak reálnou účinnost plynovky při sebeobraně. Plynové pistole jsou vhodné i k jiným účelům, např. pro nácvik střelby, pro startovací účely, pro výcvik psů, k odpalování efektních silvestrovských světlic apod.

 

Máte-li zájem, rád Vám při výběru vhodné plynové pistole a příslušenství poradím.

Kontakt
Jaroslav Výborný
Jaroslav Výborný
Tel: 602 710 909

Aktuality
JSEM SPECIALISTA NA VÝROBKY NĚMECKÉ FIRMY UMAREX JSEM SPECIALISTA NA VÝROBKY NĚMECKÉ FIRMY UMAREX

JIŽ 20 LET JSEM SPECIALISTA NA VÝROBKY NĚMECKÉ FIRMY UMAREX - www.umarex.de nebo www.umarex.com. Máte-li jakékoliv dotazy na výrobky Umarex, neváhejte mne kontaktovat. Každému odpovím.

15.03.2014
Střelecký ráj ve Střelecké revue Střelecký ráj ve Střelecké revue

Napsali o nás ve Střelecké revue. Více se dovíte zde.

07.03.2012