Přihlášení
Uživatel:
Heslo:

E-mailový zpravodaj
 
 

Informace o novinkách a akcích na Váš e-mail.

příslušenství

Zobrazení katalogu:     Výrobce:      Seřazení: vzestupně sestupně
streleckyraj.cz » Flobertky » příslušenství

 Flobertky jsou krátké palné zbraně se sníženou úsťovou energií, které je možno prodávat podle platných českých zákonů bez zbrojního průkazu občanům starším 18 let!! Flobertky ALFA jsou zcela totožné s malorážkovými revolvery, pouze mají dělený válec z toho důvodu, aby nemohly být flobertky předělávány na ostré zbraně. Flobertky jsou zbraně, se kterými nemusíte nikam na střelnici, neboť flobertky jsou vhodné pro střelbu na vlastním pozemku případně všude tam, kde neohrožujete bezpečnost okolí. Flobertky mají podle zákona úsťovou energii 7,5 Joulů, obvyklá úsťová rychlost u flobertky je cca 170 metrů za vteřinu. Flobertky mají mnoho příznivců. Flobertky se v České republice prodávají již od roku 1996 a za tu dobu jich bylo jen v České republice prodáno více než 50 tisíc kusů. Flobertky jsou volně prodejné pouze v České republice, na Slovensku a v Litvě. Všude jinde jsou flobertky k dostání pouze na zbrojní průkaz. Flobertky je možno používat pro nácvik střelby, pro přesnou střelbu na kratší vzdálenosti do 10 metrů, v neposlední řadě slouží flobertky i pro sebeobranu. Například na Ukrajině je možno zakoupit flobertky na snadno dosažitelný malý zbrojní průkaz a proto tam používájí flobertky pro sebeobranu již stovky tisíc občanů. Pro flobertky můžete používat buďto náboje s kuličkou nebo pro šestimilimetrové flobertky rovněž náboje se špičkou. Pro flobertky si můžete zakoupit i speciální pouzdra pro snadné nošení. Pro flobertky - revolvery jsou vhodná pouzdra opasková vnější, pouzdra vnitřní nebo pouzdra podpažní. Pro flobertky - pušky si můžete pořídit pro snadné přenášení a ochranu před prachem a poškozením kvalitní kufry. Pro flobertky - pušky nabízí výrobce i speciální luxusní dárkovou kazetu vyrobenou  z ořechového dřeva.

Nejoblíbenější flobertky jsou flobertky ALFA - revolvery a flobertky Spielberg - pušky. Když střílíte z flobertky, máte pocit, že střílíte ze skutečné ostré zbraně. Střelivo vyráběné pro flobertky je stejně jako u ostrého střeliva plněno prachem a  opatřeno kulkou.

Flobertky ALFA jsou vyráběny v několika modelech. Flobertky ALFA 620 mají pevná nízká mířidla a proto jsou vhodné zejména pro sebeobranu. Flobertky ALFA 641 mají stavitelná mířidla a proto jsou vhodné i pro přesnou střelbu na terč. Flobertky ALFA 661 jsou nejvhodnější pro přesnou terčovou střelbu, neboť mají jak stavitelná mířidla tak i dlouhou hlaveň. Flobertky ALFA mají samozřejmě drážkovanou hlaveň zcela totožnou s hlavní, která se používá i pro výkonné malorážkové revolvery. Revolvery ALFA se vyrábí buďto v provedení černém nebo v provedení steel - lesklý efektní nikl.  Flobertky ALFA můžete zakoupit s černými plastovými střenkami nebo s oblíbenými hnědými střenkami vyrobenými z kvlaitního bukového dřeva. Flobertky ALFA jsou baleny v praktickém plastovém kufříku a v základní výbavě najdete kromě flobertky i podrobný návod k obsluze vč. záručního listu a 2 různě tvrdé kartáčky pro čištění hlavně a nábojových komor.  Doporučuje se po každé střelbě vyčistit flobertky přiloženými kartáčky, případně i za použití vhodných čistících a konzervačních prostředků, např. speciálních olejů Ballistol nebo Tetra Gun.

V poslední době jsou rovněž velmi oblíbené flobertky Spielberg. Jedná se o na první pohled luxusně vypadající flobertkové pušky a karabiny, se kterými je radost střílet. Ten, kdo zjistí, v čem spočívá kouzlo flobertek Spielberg, většinou neodolá. A pokud zrovna nestřílíte, můžete si flobertku Spielberg zavěsit např. na stěnu a kochat se její krásou. Flobertky Spielberg jsou jednoranné a jsou opatřeny přebíjecí pákou stejnou, jaká se používá u malorážkových pušek. Přebíjení u flobertky Spielberg je tak vskutku bleskové. Z flobertky Spielberg můžete střílet náboji ráže 6 mm s kuličkou nebo náboji ráže .22 se špičkou. Flobertky Spielberg jsou vhodné pro přesnou střelbu na vzdálenost do 20 metrů. Flobertky Spielberg se vyrábí ve dvou základních provedeních. Flobertky Spielberg 200F i flobertky Spielberg Carbine jsou opatřeny drážkou pro puškohled. Pro flobertky Spielberg mohu doporučit i vhodné puškohledy.

Přeji Vám šťastnou ruku při výběru vhodné flobertky!!!


Kontakt
Jaroslav Výborný
Jaroslav Výborný
Tel: 602 710 909

Aktuality
Střelecký ráj ve Střelecké revue Střelecký ráj ve Střelecké revue

Napsali o nás ve Střelecké revue. Více se dovíte zde.

07.03.2012