Přihlášení
Uživatel:
Heslo:

E-mailový zpravodaj
 
 

Informace o novinkách a akcích na Váš e-mail.

Jak vybrat plynovku

NEŽ SI VYBERETE VHODNOU VOLNĚ PRODEJNOU ZBRAŇ PRO VAŠI OBRANU, PŘEČTĚTE SI TYTO ŘÁDKY

 

Možnosti použití signálních plynových zbraní, kterým také říkáme PLYNOVKY:

 

-        Ke startovacím účelům neboť právě startovacím výstřelem začíná každé sportovní klání. Na Olympijských hrách, Mistrovství světa či při národních sportovních soutěžích.

-        Plynovky jsou vhodné také s signálním účelům. Ať již jste vysoko v horách nebo na širém moři, signální zbraň – plynovka – Vám vždy může zachránit život. Optický i akustický signál vyslaný v případě nouze zachránil v minulosti již mnoho lidských životů.

-        Plynovky jsou určeny k sebeobraně. V případě obrany Vám mohou plynovky zachránit život. Extrémně silný třesk a dráždivá účinná látka – to vše zažene útočníka na útěk.

-        Plynovky jsou výborným prostředkem k odpalování efektních pyrotechnických výrobků. Právě plynovky jsou tou nejlepší odpalovací rampou pro signální světlice s ohňostrojovými efekty.  Výsledkem jsou dojemné různobarevné obrazy na nebi. Plynovky se k tomuto účelu používají nejčastěji u příležitosti přivítání Nového roku ale také při jiných slavnostních příležitostech.

-        PLYNOVKY JSOU V ČESKÉ REPUBLICE I VE SLOVENSKÉ REPUBLICE VOLNĚ PRODEJNÉ OBČANŮM STARŠÍM 18 LET !!!

 

Charakteristika signálního plynového (plynovky) revolveru:

 

-        U revolveru nabíjíme náboje do nábojových komor válce. Po zaklapnutí válce je revolver nabitý a připravený ke střelbě.

-        Z revolveru můžete střílet dvěma způsoby: a) v režimu DA (Double Action) nebo v režimu SA (Single Action).  DA znamená dvojčinný spoušťový mechanismus a SA znamená jednočinný spoušťový mechanismus.

-        DA znamená, že pouhým stiskem spouště dojde k výstřelu. Při zmáčknutí spouště dochází k napnutí kohoutu, zároveň se o jednu komoru pootočí válec a kohout se opět uvolní. Takto má dvojčinný režim DA podstatně větší tah a delší dráhu spouště než jednočinný režim SA. Hlavní výhodou DA režimu je mnohem rychlejší sled střelby.  Nevýhodou je menší přesnost než u systému SA.

-        V režimu SA (systém napínání kohoutu) napínáme kohout ručně – manuálně. Přitom se posune válec o jednu komoru dál. Při zmáčknutí přednapnuté spouště výjde výstřel. Jednočinný režim SA vykazuje menší tah při kratší dráze spouště.

-        Kohout udeří na úderník, který se trefí do zápalky na náboji a zapálí ji. Vyhořením prachové náplně vzniká směs plynu, která unikne pod vysokým tlakem z ústí hlavně. To je současně doprovázené hlasitým třeskem. U plynových a pepřových nábojů se zároveň uvolňuje obranná účinná látka.

-        Po odpálení všech nábojů můžete válec rukou vyklopit z těla revolveru. Vystřílené prázdné nábojnice odstraníte z válce tlakem na osu válce s vyhazovací hvězdičkou.

 

Charakteristika signální plynové (plynovky) pistole:

 

-        Nejdříve nabijet do zásobníku náboje. Po vložení nabitého zásobníku do pistole natáhne střelec závěr do nejzadnější polohy a volně ho vypustí zpět do polohy původní. Při tomto zpětném pohybu závěru je současně zaveden jeden náboj ze zásobníku do nábojové komory. Nyní je pistole nabita připravena ke střelbě.

-        Z pistole můžeme střílet dvěma způsoby: a) v režimu DA (Double-Action) nebo v režimu SA (Single Action).

-        V režimu DA  dochází stisknutím spouště k napnutí kohoutu a k jeho opětovnému uvolnění. Takto má režim DA mnohem vyšší tah spouště a delší dráhu spouště než režim SA.  Při každém dalším výstřelu z pistole s režimem DA zajistí samonabíjecí funkce pistole automatické napnutí kohoutu. Při režimu SA je kohout napnut a opětovně uvolněn. Režim SA vykazuje menší tah při kratší dráze spouště. V procesu zapalování udeří kohout do úderníku pistole. Tím zasáhne úderník zápalku náboje a ta se zapálí. Vyhořením prachové náplně v náboji vzniká směs plynu, který se pod vysokým tlakem uvolňuje z ústí hlavně. To je současně doprovázeno hlasitým třeskem. Při použití plynových a pepřových nábojů se zároveň uvolňuje účinná obranná látka.

-        Vzniklým velkým tlakem plynu se kromě toho posune závěr pistole do zadní polohy. Při tomto pohybu dochází k vysunutí prázdné nábojnice z nábojové komory a nakonec k jejímu vyhození z vyhazovacího okna pistole. Tlakem stlačené uzavírací pružiny klouže závěr pistole opět dopředu a zavádí další náboj ze zásobníku do nábojové komory. Pistole je opět natažena, nabita a připravena ke střelbě.

 

 VÝHODY A NEVÝHODY PISTOLE OPROTI REVOLVERU:

 

-        Výhody pistole: větší rychlost střelby, rychlejší nabíjení, menší šířka, většinou větší kapacita zásobníku, menší zpětný ráz a zdvih.

-        Nevýhody pistole: složitější opravování poruch v průběhu střelby, teoretická menší spolehlivost (vzhledem ke složitějšímu mechanismu pistole). 

Kontakt
Jaroslav Výborný
Jaroslav Výborný
Tel: 602 710 909

Aktuality
JSEM SPECIALISTA NA VÝROBKY NĚMECKÉ FIRMY UMAREX JSEM SPECIALISTA NA VÝROBKY NĚMECKÉ FIRMY UMAREX

JIŽ 20 LET JSEM SPECIALISTA NA VÝROBKY NĚMECKÉ FIRMY UMAREX - www.umarex.de nebo www.umarex.com. Máte-li jakékoliv dotazy na výrobky Umarex, neváhejte mne kontaktovat. Každému odpovím.

15.03.2014
Střelecký ráj ve Střelecké revue Střelecký ráj ve Střelecké revue

Napsali o nás ve Střelecké revue. Více se dovíte zde.

07.03.2012